Souhlasím
Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím. 
cz en
Facebook Menu

Podmínky čištění a reklamační řád

Vážení zákazníci, zdvořile Vás žádáme o pozorné pročtení podmínek čištění oděvů. Každý rok čelí čistírna oděvů Daja stále větším výzvám ve svém oboru. Práce se stává složitější díky stále novým tkaninám a kombinacím. To představuje řadu problémů v péči o oděvy i textil. Aby si čistírna oděvů Daja udržela tempo, aktivně řeší neustále nové výzvy k zachování dokonalosti oděvu.

Závěsy a záclony

Po chemickém a mokrém čištění se můžou projevit skryté vady a zvýrazní se opotřebení (vyšisování od slunce, topení, narušení látky). Některé látky zhotovené z vysoce módních materiálů nelze vyčistit se zachováním všech módních efektů nového nepoužitého výrobku. V souladu s ustanovením § 2594 občanského zákoníku upozorňujeme, že provedeným čištěním (odplavením nečistot) se některé vady zvýrazní. Znaky opotřebení nelze odplavením nečistot ze záclon a závěsů odstranit. Čistírna neodpovídá za vady a škody, které by následkem čištění vadné zakázky vznikly. Upozorňujeme Vás na tyto skutečnosti a žádáme Vaše vyjádření (podpis zakázky), zda i za tohoto předpokladu si přejete provést vyčištění Vaší zakázky.

Výrobek může vykazovat tyto závady:

  • Pokud závěsy nebo záclony nebyly nikdy čištěny (látka neprošla před ušitím předsrážením) může dojít k jejich sražení. Každá látka je z výroby natažena a po vyčištění změní své rozměry.
  • Chybí symboly ošetření od výrobce (mokrá, suchá cesta).
  • Možnost sražení nití, sražení paspulky nebo légy, poškození ozdobných aplikací (nevysrážené – barevné zapuštění, flitry, tkaničky, pogumování), rozpletení třásní.
  • Možnost odgumování látky nebo puchýřky, ztvrdnutí, polámání.
  • Kombinace z několika materiálů (sražení třeba jednoho materiálu – pokud je závěs ze dvou nebo tří vrstev).
  • Vnitřní materiál (třeba vatelín) – sražení, potrhání.
  • Plastové a kovové háčky, suchý zip, ostré úchyty (kovové kruhy) mohou látku potrhat nebo zatrhat nitky – doporučujeme sundat před samotným čištěním.
  • Žabičkové nabírání gumou – stáhnutí látky tudíž není znám přesný rozměr, zpuchření, sražení – přetržení gumičky.
  • Vyšisování (od slunce nebo topení) zesvětlení, zeslábnutí látky – možnost protržení, díry.
  • Některé skvrny – poškození je nevratné (objeví se po vyčištění).
 

Naše ocenění

Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění Ocenění
Šipka